Specialized Mtn Mullet PV Tube 27.5/29X2.3-2.6 40MM
Product image 1
One tube to rule them all!
Are you riding a mixed wheel size mullet bike? Can't decide to bring a 27.5" or 29" spare? Or do you just want to be a trail hero saving others with your versatile tube that fits both 27.5" and 29"? The new MTN MULLET tube takes the guess work out of which size tube you should pack. At the drop of a hat, this tube is ready to take care of business up front or ride the party in the back.
- 40mm Presta Valve
- For tire size: 27.5/29x2.3-2.6 58-66x584/622
- Tube weight: 220g
Product Information
Shipping & Returns
Description
One tube to rule them all!
- 40mm Presta Valve
- Tube weight: 220g
Specialized Mtn Mullet PV Tube 27.5/29X2.3-2.6 40MM | Skiis & Biikes